Peeling ciała - dlaczego warto stosować i jak często to robić ?

Co to jest peeling ciała?

Peeling ciała to zabieg, którego zadaniem jest usunięcie obumarłych komórek naszej skóry, poprzez działanie odpowiednich kosmetyków doprowadzamy do mechanicznego, chemicznego lub mechaniczno-chemicznego usunięcia warstwy rogowej naskórka. 

 

Jak często należy poddawać się peelingom?

Profesjonalnego peelingu gabinetowego nie wolno wykonywać częściej niż raz w tygodniu, w zupełności wystarczy, gdy peeling ciała wykonamy raz na 4 tygodnie jednym słowem raz w miesiącu. Oczywiście w sklepach znajdziemy różnego rodzaju peelingi domowe oraz peelingująco-myjące żele do ciała, których można używać nawet kilka razy w tygodniu, jednak one nie zastąpią nam złuszczania naskórka w gabinecie.

 

Jakie są różnice między peelingiem mechanicznym a chemicznym?

Wyodrębniamy kilka rodzai peelingów, do nich należą mechaniczne, które poprzez drobinki znajdujące się w kosmetyku (zmielone łupiny orzechów włoskich lub pestek moreli, winogron itp) doprowadzają do mechanicznego złuszczenia. Kolejną grupą peelingów będą peelingi chemiczne, które w odróżnieniu od tych mechanicznych nie ścierają, lecz rozpuszczają niechcianą warstwę naskórka. Peelingi chemiczne zawierają zazwyczaj alfahydroksykwasy czyli kwasy owocowe, które mają bardzo dobroczynny wpływ na skórę a poprzez swoje aktywne działanie - rozpuszczają niepotrzebny martwy naskórek. W naszym gabinecie posiadamy również peeling mechaniczno-chemiczny, który jest zdecydowanie najbardziej lubianym przez nasze klientki peelingiem. Taki peeling działa dwufazowo po pierwsze  powoduje usunięcie zrogowaciałego naskórka poprzez czynnik mechaniczny, czyli tarcie a po drugie naturalne kwasy owocowe rozpuszczają pozostały martwy naskórek.

 

Jakiego efektu możemy spodziewać się po peelingu?

Po wykonaniu peelingu skóra staje się wygładzona, ma wyrównany koloryt, jest idealnie przygotowana do opalania i uzyskania równomiernej opalenizny. Tkanki są wspaniale dotlenione i ukrwione. W kuracjach modelujących
i antycelulitowych skóra lepiej wchłania substancje aktywne z kosmetyków. Peeling wykonany kilka dni po depilacji zapobiega wrastaniu włosków.

 

Peeling, który szczególnie polecamy w naszym gabinecie znajdziecie tutaj: http://tnijurl.com/scrub/

 

02 marca 2017
Masaż Warszawa Wawer Day SPA
12 kwietnia 2019
Purlés jest połączeniem sił natury i tradycji pielęgnacyjnych z różnych
05 lipca 2018
Najnowszy zabieg Dermiki został stworzony z myślą o pielęgnacji skóry
05 lutego 2018
Kochani,   Z okazji Święta Zakochanych przygotowaliśmy dla Was "Walentynkowy konkurs"
27 listopada 2017
Podaruj bliskim odrobinę relaksu. W naszym salonie możesz zakupić karnet
23 listopada 2017
  Czarny Piątek w mymasujemy.pl ! Do każdego vouchera zakupionego 24

VOUCHER DO SPA

KONTAKT

 

Recepcja pracuje: poniedziałek - piątek: 10-18 

tel. + 48 22 615 33 13 
recepcja@mymasujemy.pl


Masaże i zabiegi wykonujemy: 7 dni w tygodniu: 10-22
 

mymasujemy.pl
ul. Lipkowska 6

04-801 Warszawa

NIP: 525-207-92-45REGON: 140169756
Numer konta firmowego w banku mbank:

83 1140 2004 0000 3702 7733 0935

 

 

Polityka Prywatności